Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında Gizlilik ve Veri Güvenliği Politikası

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın uzun soluklu çalışmalarından biri olan “Gaziantep için 27 Milyon Fidan” bağış kampanyasını başlatmış bulunuyor. Hizmetlerini daha sağlıklı ve hakkaniyetli verebilmek, bağışçı ve gönüllülere ulaşabilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi sizlerden talep etmektedir.

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı, kendisine verilmiş olan, Kişisel Verilerin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamında kişisel veri olarak sayılan kişisel bilgilerin tek başına ve/veya başka kişisel verilerle birleştirerek kullanılmak üzere toplanmasına, işlenmesine, Gaziantep’i Geliştirme Vakfı tarafından ilgili 3. kişi ve kurumlarla paylaşılmasına dair haklarını saklı tutar.

Aksi yazılı olarak belirtilmediği sürece kişi, kişisel verilerinin toplanmasını, işlenmesini, kendisine her türlü iletişim vasıtası ile ulaşılmasını ve veri paylaşımı ile ilgili tercihlerini yazılı olarak bildirmediği sürece mevcut uygulamaya devam edileceğini kabul eder.

Ayrıca 07.04.2016 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) kapsamında Gaziantep’i Geliştirme Vakfı "Veri Sorumlusu" sıfatına sahip olup, bu sıfatın gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirmek için gerekli uyum çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Bu çerçevede kişisel verileriniz işbu Kanun çerçevesinde Gaziantep’i Geliştirme Vakfı tarafından muhafaza edilip, vermiş olduğunuz onay çerçevesinde işlenecektir. Belirtmek isteriz ki; Kişisel Verileriniz Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’na ilişkin tanıtım ve bilgilendirme amaçlı iletişimleri gerçekleştirmek, istatistiki bilgi toplamak ve derlemek ve bağış çalışmalarını geliştirmek amaçlarıyla tarafımızca kullanılabilecektir.

Bu kapsamda dilediğiniz zaman Kanunun 11. maddesi kapsamında Veri Sorumlusu olan GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’na başvurarak kanunda belirtilen hakları kullanabilirsiniz


Ödeme Güvenliği

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı; Kredi Kartı, Bankamatik Kartı Hesap bilgileri (yani Kredi Kartı Numarası) gibi bağışa konu olan kişisel verilerinizi kaydetmemekte ve saklamamaktadır. Gaziantep’i Geliştirme Vakfı bağış ödemelerinin güvenliğini SSL tabanlı 256 bit şifreleme ile gerçekleştirmektedir.

1.Genel Koşullar:

Bu Siteyi kullanıyor olmanız, Gizlilik Koşullarını ve Kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik Koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu Siteye girmeyeniz veya kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.

2.Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının Takibi / Değişiklik:

Site sahibi (GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı ), herhangi bir zamanda, önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Bu Site ve servislerinin, yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanımı, gizlilik koşullarındaki değişikliklerin kabul edildiği anlamını taşır.

3.Kullanıcı Bilgileri:

Kullanıcı olarak girilen, gönüllülük veya bağış gibi servislere yerleştirilen, iletilen veya bulunması, Site aracılığıyla gönderilen her türlü materyalden / bilgiden (her türlü yazı, makale, doküman, iletilen görüş ve düşünceler dâhil) kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Siteye iletilen / gönderilen her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, 3. şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını kabul ve garanti etmiş sayılır. GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı’nın, gerekmesi halinde Siteye konulan ve kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı, herhangi kullanıcı ya da Site içeriğinde yer alan içeriği / bilgiyi ön-elemeye tutma, inceleme, içeriğe dikkat çekme, değiştirme, geri çevirme veya Site kapsamından çıkarma haklarını saklı tutmaktadır. (Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır).

4.Kişisel Bilgiler:

5.Açık Sistem:

Kullanıcılar; internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. her türlü bilginin, 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.

6.Gizlilik ve Güvenlik Koşullarının İhlali:

GAGEV / Gaziantep’i Geliştirme Vakfı, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve servislere erişimini askıya alma, sonlandırma hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Koşulların, kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu içinde geçerlidir.

Gizlilik ve Güvenlik Politikası